O nás

Navštivte nás a ubytujte se v malebné romantické vesničce Mezná, v nově zrekonstruované poloroubence,  v útulném domácím prostředí.   


Vítejte v naší rodinné chalupě, která je po celkové rekonstrukci. Leží na strategickém místě Českého Švýcarska v blízkosti trasy do soutěsky řeky Kamenice a opačným směrem na Pravčickou bránu. Leží na pozemku 5.000m² se zadním východem do lesa. Je vhodná pro turistiku, cykloturistiku, houbaření, lezectví, i na procházky s dětmi. Díky klidně položenému místu se zde výborně relaxuje a odpočívá. 

Vstupte dál...

Při vstupu do chalupy je po pravé straně kuchyně, která je vybavena standardním způsobem. Najdete zde základní suroviny, které si nemusíte vozit s sebou (cukr, sůl, koření, pokud zapomenete, tak i kávu a čaj, atd.), utěrky, tablety do myčky, zkrátka téměř vše, co v kuchyni nemá chybět. 

Po levé straně vejdete do otevřeného prostoru obývacího pokoje propojeného s chodbou. I v létě, pokud začne býti deštivo, přivítáte teplo krbu. Večer se zde příjemně sedí se sklenkou vína, v zimě chutná úžasně grog spolu s přihazováním polínek do kamen. Pokud večer vyhasne, ráno automaticky přepíná vytápění elektřinou, nevstáváte do zimy, ale budete mít teplíčko. Je zde televize, ale většinou se tu hrají karty, nebo Člověče nezlob se :).

V přízemí se nachází ještě koupelna se sprchovým koutem a toaletou (je v chalupě pouze jedna). Musíte mít proto trpělivost :). V případě potřeby je tu fén a kupa čistých ručníků dle potřeby. 

Poslední místnost dole je zařízena jako menší dětský pokoj nebo herna se dvěma lůžky. Jsou zde dětské knížky a nějaké drobné hračky. 

Do horního patra vyjdete po strmějších dřevěných schodech (viz. foto). Vpravo je větší ložnice s dvoulůžkem, samostatnou postelí a možností přistýlky nebo dětské postýlky. Vlevo jsou dva menší pokojíky. Jeden se třemi lůžky, druhý se dvěma lůžky. 

Pokud k nám přijedete i v menším počtu lidiček, najdete připravená všechna lůžka k možnosti Vašeho výběru pokojů. 

Doba příjezdu a odjezdu je vždy přizpůsobena Vašim potřebám, s vyjímkou střídání turnusu v jeden den, to musí být chalupa opuštěna do 9.00 a vy nově ubytovaní prosím přijeďte nejdříve ve 14.00 hod, o čemž budete informováni předem. Pro případ nouze se dá posečkat v sousedních hospůdkách s dobrou kávou :) a venkovní terasou. 

Pokud se rozhodnete k nám přijet, počítejte s tím, že jedete do přírody.  V chalupě bude i přes neustálý úklid zde typický písek, sem tam nějaký pavouk a na půdě občas štrachá kuna či plch :). V letních horkých dnech je v chalupě krásně chládek a venku je pro děti napuštěný malý dětský bazén.  Houbaři si tu nejvíce užijí na konci prázdnin. Pokud počasí přeje, nestačí košíky.. I ty zde máme pro Vás do zásoby. Ve vlhkých, deštivých dnech tu nad ránem stoupají mlhy, které jsou vidět v dálce v údolích. Jsou krásné na fotografiích. Nádherné procházky tu jsou i v zimě, kdy mráz křupe pod nohama. Zahrada je opravdu veliká, celá oplocená. Kolem chalupy je stále udržovaný trávník,  osázená pergola s lavičkou pro chvíle s šálkem kávy a altánek, který při nepřízni počasí přejdete suchou nohou. Tam můžete večer posedět zabaleni do dek, pokud si to počasí bude žádat. Zadní část zahrady se vstupem do lesa je ponechána jako louka. Pokud půjdete potichu, za plotem bývají často vidět laně.

Budou pro Vás připraveny také propagační materiály, mapa, k nahlédnutí kniha výletů s dětmi, atd.

Pokud přijedete, budeme se na Vás těšit :-).VYBAVENÍ


Chalupa k pronájmu poskytuje ubytování pro 10  osob ve 4 ložnicích. Možnost 2x dětské postýlky.

Sociální zařízení: 1 x koupelna a WC se sprchovým koutem.

Vytápění: Krbová kamna na dřevo s výměníkem, s možností přepnutí na elektrické vytápění.

Doprava, parkování: Parkování na vlastním pozemku.

Stravování: V blízkosti několika restaurací.

Vybavení chalupy: 

Kachlová kamna, televize, WiFi, myčka nádobí, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, elektrická trouba, lednice, plynový sporák, fén, elektrický gril v letních měsících dětský bazén.

KAM NA VÝLET


Výlety, atrakce, zábava

Cyklotrasy, turistické trasy, plavby lodí po Labi, soutěska řeky Kamenice - lodičky, Dolský Mlýn, Marianina vyhlídka, Pavlínino údolí, Lesní hrad Falkenštejn, Pravčická brána, Lesní hrad Šaunštejn, hranice SRN.

Možnosti koupání: Kyjovská přehrada, vodní nádrž Chřibská, Olešský rybník, koupaliště Jetřichovice, aquapark Děčín, koupaliště Karlín, Benešov nad Ploučnicí - Termální koupaliště, koupaliště Velký Šenov, koupaliště Česká Kamenice, Lipová - Zámecký rybník, Školní rybník.

Turistické cíle v okolí: Divoká soutěska, Pravčická brána.